Ubezpieczenie szyb, opon - sprawdź wskazówki Open Brokers

Wskazówki Ubezpieczenia dodatkowe

Wskazówki dla ubezpieczeń dodatkowych  to wyjątkowe informacje o dodatkowych polisach dla właścicieli pojazdów. Dzięki wskazówkom Open Brokers dodatkowe ubezpieczenie samochodu nie będzie miało przed Tobą tajemnic.

Ubezpieczyciele ustalają maksymalną granicę odpowiedzialności za uszkodzoną szybę, np. 2000zł, 5000zł. Sprawdźmy w OWU lub zapytajmy doradcę, jaką sumę ubezpieczenia oferuje Ubezpieczyciel. Suma ubezpieczenia ma szczególne znaczenie przy pojazdach znacznej wartości.
Ubezpieczyciele często wprowadzają udział własny do ubezpieczenia szyb. Część kosztów naprawy lub wymiany szyby pokrywamy sami. Warto sprawdzić w OWU, czy występuje udział własny i jaką ma wartość.
Uszkodzoną szybę często można naprawić w specjalistycznym warsztacie. Ubezpieczyciel pokryje koszty takiej naprawy. Na wymianę szyby możemy liczyć przy poważnych uszkodzeniach, które nie kwalifikują się do drobnej naprawy.
Pamiętajmy, że w ramach ubezpieczenia szyb przy wymianie otrzymamy zamiennik szyby. Zamienniki mają atesty i są pełnowartościowe, jednak nie są to oryginalne szyby producenta pojazdu.
Podobnie jak inne ubezpieczenia komunikacyjne, także ubezpieczenie szyb ma swoje wyłączenia. Są to okoliczności, które zwalniają Towarzystwo Ubezpieczeniowe z obowiązku wypłaty odszkodowania. Całą listę wyłączeń znajdziesz w OWU do polisy, sprawdź je przed zakupem ubezpieczenia.
Jeśli zgłosisz uszkodzenie szyb ze swojej polisy Auto Szyby, nie utracisz zniżek za bezszkodową jazdę.
Podróże poza miastem wiążą się z ryzykiem uszkodzenia szyby czołowej. Odpryski z jezdni mogą spowodować poważne uszkodzenia. W takiej sytuacji pomoże nam ubezpieczenie szyb pojazdu.
Uszkodzenie szyb możemy zgłosić z polisy Autocasco. Minusem jest: utrata zniżek oraz ryzyko, że przy niskiej wartości uszkodzenia – Ubezpieczyciel powoła się na franszyzę integralną (zwykle 500zł) i nie wypłaci odszkodowania. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest ubezpieczenie szyb, które nie wpływa na zniżki i nie jest ograniczone minimalną wartością szkody.
Jeśli zgłosisz uszkodzenie opon ze swojej polisy, nie utracisz zniżek za bezszkodową jazdę.
Jeśli decydujesz się na zakup ubezpieczenia opon, sprawdź dokładnie, jaką pomoc możesz otrzymać. W ofercie Ubezpieczycieli znajdziesz zarówno wartościowe polisy, jak i mniej korzystne oferty.
Jeśli kupujesz wysoki wariant Assistance, sprawdź jaką ochronę uzyskasz w przypadku uszkodzenia opony. Zakup ubezpieczenia opon jest korzystny, gdy nie posiadasz polisy Assistance.
Ochrona prawna pokryje koszty wynajęcia prawników, tłumaczy przysięgłych, koszty sądowe. Możemy z niej korzystać we własnych sprawach o odszkodowanie, ale także gdy jesteśmy oskarżeni.
© 2014-2018 Open Brokers